Ak Parti Sultangazi Belediye Başkan Aday Adayı Altan çalışmalarına hız verdi.

Başkanlığa talip olmasıyla birlikte kolları sıvayan Altan, projelerini kamuoyuyla paylaşmaya başladı.

 

ALTAN"DÜNYA MİRASINA SAHİP ÇIKACA?IZ"

Birçok proje üzerinde çalışmalarına devam ettiklerini söyleyen Altan, en büyük hayallerinden birinin ilçenin en eski yerleşim yeri olan Cebeci Köyü´nde bulunan saklı cennet ve şaheser mimarilerin yer aldığı su kemerleri ile birlikte gizemli mağaraları gün yüzüne çıkaracaklarını söyledi.

´SULTANGAZİ TURİZM CENNETİ OLACAK´

Sultangazi´de Mimar Sinan´ın en büyük eserlerinden biri olan Mağlova Su Kemeri ve Güzelce Su Kemeri´nin etrafına doğal dokuya zarar vermeden sosyal tesis ve sosyal donatı alanları yapılarak yerli ve yabancı turizme açacaklarını söyleyen Altan, Osmanlı ve Selçuklu mimarisi esas alınarak yapılacak yapıtlara yurt dışından gelenler için konaklama tesisleri de ekleyeceklerini kaydetti.

TARİH GÜN YÜZÜNE ÇIKIYOR

Tarihi mağaraların da gün yüzüne çıkarılacağı projede arkeologlar çevre bilimcileri ve tarihçilerin bilgilerinden istifade edeceğini kaydeden Altan, Şuan tek istikamatten taş ocaklarının yer aldığı mevkiden geçerek, hafta içi akşam 18:30 mesai bitiminden sonra girişleri serbest iken gün boyu girişler yayalara ve araçlara kapalı oluyor. Mimar Sinan´ın dev eseri Mağlova Su Kemerine halkın daha kolay ulaşması için alternatif yollar açacaklarını sözlerine ekledi.

DOĞA MACERACILARINA MÜJDE

Bir çok yerli ve yabancı turist , doğa ve trekking meraklıları kemere ulaşmak için alternatif yol bulamayarak ziyaretlerini gerçekleştiremediklerini belirten Altan, Malesef halkımız ulaşımı daha kolay olan Güzelce Su Kemeri´yle yetinmek durumunda kalıyorlar şeklinde konuştu. Projenin hayata geçmesiyle birlikte halkın tarihin izlerine daha kolay bir sekilde tanıklık edeceğini ifade eden Altan, Açılacak alternatif yollarla macera düşkünlerinin bölgeye daha kolay ulaşabileceklerini belirtti.