Ak Parti Sultangazi İlçe Başkan Adayı Belli Oldu

Sultangazi´de İlçe Başkan Adayı açıklandı

 

25İlçe Başkanının görevden alınması ile şok yaşayan ilçelerde başkan adayları belli olmaya başladı.

Sultangazi´de Suzan Dağlar Civan´ın görevden alınmasının ardından çıkan aday adaylarından ,İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Sultangazi sorumlusu Abdurrrahman Dursun´un Genel Merkez ve İl Başkanlığı tarafından Sultangazi ilçe Başkanlığı için görevlendirildiği öğrenildi.

İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak´ın açıklaması şöyle:

Genel Merkezimizle yapılan istişareler neticesinde, Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın ´ın onayıyla Abdurrahman Dursun kardeşimiz Sultangazi İlçe Başkanlığımızın 4.Olağan Kongresinde İlçe Başkan Adayımız olarak belirlenmiştir.

Dursun 30 Mart´ta yapılacak kongrede İlçe Başkan Adayı olarak gösterilecek.

ABDURRAHMAN DURSUN KİMDİR?

1972 Adıyaman doğumlu olup, ilk, orta ve lise öğrenimini Adıyaman´da tamamlayarak, Adıyaman İmam Hatip Lisesi´nden mezun oldu. 1996 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirerek, üniversite eğitimini tamamladı. 2006 kongresinde Ak Parti İstanbul İl Disiplin Kurulu Üyesi olarak seçildi. 2009, 2012, 2015 kongrelerinde Ak Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu üyeliği görevine seçildi. Bu süre içerisinde teşkilat, seçim işleri, siyasi ve hukuki işler komisyonlarında görev yaptı, Şu anda yerel yönetimler 2. bölge başkanlığını yapmakta. 7 Haziran ve 1 Kasım 2016 genel seçimlerinde, İstanbul 3. bölge seçim koordinasyon merkezi başkanlığını yürüttü. İstanbul Valiliği İl İnsan Hakları Kurulu Üyesiyim. Kurulda, Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı temsilcisi olarak bulunmakta. Birlik Vakfı Hukukçular Kulübü Başkanlığı yaptım. Halen Adıyaman Dernekler Federasyonu Başkanlığı ve Adıyamanlılar Vakfı Başkan Yardımcılığı görevlerime devam ediyor. İlim Yayma Vakfı mensubuyum. İstanbul´da faaliyet gösteren çeşitli şirketlerde hukuk müşavirliği ve serbest avukat. Evli ve iki çocuk sahibi.

www.marmarahaber.net