AK Teşkilat 15 Temmuz Şehit Ailesiini Yalnız Bırakmadı

15 Temmuz Gaziosmanpaşa Şehidi Mahmut Eşit 2.mahkeme duruşması Çağlayan adliye sarayında gerçekleşti.

 

Çağlayan adliyesi 27.Ağır Ceza Mahkemesi Duruşma Salonunda görülen duruşmaya 15 Temmuz Derneği dış ilişkiler sorumlusu, 25 dönem Hatay milletvekili olan Mehmet Alganve AK Parti Gaziosmanpaşa teşkilatı ve Gaziosmanpaşalı bir çok Vatandaşlar katıldı.

15 Temmuz 2016 tarihinde demokrasi düşmanı cuntacıların girişmiş olduğu darbe girişimine karşı mücadele verenlerden biri olan Mardinli 44 yaşındaki Mahmut Eşit´in 6 çocuğu babasız kaldı.

Darbe girişimi sırasında yapılan protesto gösterilerinde motorsiklette  iken  vücuduna taş isabet etmesi sonucu yaralanan lokantacı Mahmut Eşit, kaldırıldığı hastanede şehit oldu.

Duruşma 26 Mart 2019 tarihine ertelendi.

Duruşma sonrası Gaziosmanpaşalı Vatandaşlar sitemize şu açıklamada bulundu. Bizler 15 temmuz akşamı olduğu gibi bu günde yarında Ülkemizin birlik beraberliği için canımızı vermeye her daim hazırız 15 temmuz akşamı Hainler tarafından Şehit edilen Mahmut EŞİT Kardeşimizin bizlere emaneti olan kiymetli ailesi bizlere emanettir bu sürecte duruşmalarıda yakindan takip edip suçluların bir an önce gereken cezayı almaları istiyoruz.

Kaynak:gopmedya