Anahtar Kelimeler: 0


Ak Partili Soylu`nun gözyaşları

Yeni Ak Partili Süleyman Soylu,canlı yayında açıklamalarda bulundu

Ak Parti`ye geçen Demokrat Parti Eski Genel Başkanı Süleyman Soylu, canlı yayında gözyaşlarına hakim olamadı

Star gazetesi yazarı Elif Çakır`ın sunduğu "Söz Bitmeden" adlı programa konuk olan Süleyman Soylu, Adnan Menderes`ten bahsederken gözyaşlarına hakim olamadı. 

VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ

Elif Çakır`ın "Adnan Menderes`i hep alacaklı olacağını düşünürüm, geldiğimiz sürece baktığınızda ne düşünüyorsunuz?" sorusu üzerine Soylu, Menderes dönemlerini hatırlayarak duygulandı.

O GÜNÜN DEMOKRAT PARTİSİ BUGÜNÜN AK PARTİSİ`DİR

Menderes`in güçlü olduğu kadar mahsun bir insan olduğunu ifade eden Soylu sözlerine şöyle devam etti: "Sadece bir şey söylemek isterim. Sadık Yalsızuçanlar`ın "Vefa Apartmanı"nda okudum. Tevfik ileri Yassıada`da namaz kılarken yanındaki arkadaşına diyor ki "Sen hiç secde ettin mi" "Ettim" diyor. Tekrar soruyor. "Sen hiç secde ettin mi. Secde ettin, Allah`ı düşündün ve millete hizmet için Allah`tan yardım diledin mi?"

Demokrat Parti böyle bir kadroydu. Bugün memlekete hizmet eden insanlarla kavga etmenin, mücadele etmenin ne anlamı var? Benim misyonum bu, o günün Demokrat Partisi bugünün AK Partisi`dir. Mücadeleye, demokrasiye inanan kim varsa bu büyük hizmet otağının içinde kendi hizmetini ortaya koyabilmelidir` dedi