Albayrak´tan Müjde :Taşocakları Sorunu Tarih Olacak
AK Parti Sultangazi 4. Olağan Kongresi yoğun katılımla yapıldı
Tarih: 30.3.2018 23:08:12/ 424okunma / 0yorum

 

Sultangazi Belediyesi Nikah salonunda gerçekleşen 4.olağan kongreye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Ak Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, İl Başkanı Bayram Şenocak, Milletvekilleri Şirin Ünal, Mehdi Eker, Mustafa Şentop, Ekrem Erdem,Haydar Ali Yıldız,Halis Dalkılıç,Burhan Kuzu , İBB Başkanı Mevlüt Uysal, Belediye Başkanı Cahit Altunay, İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan ve yönetimi,İl Teşkilatlanma Başkanı Celal Erdoğan ,İl Gençlik Kolları Başkanı Taha Ayhan,komşu ilçe Belediye Başkanları,komşu ilçe ilçe başkanları ,Meclis Üyeleri  ile ilçe Başkan Adayı Abdurrahman Dursun katıldı.

/resimler/2018-3/30/2306107987978.jpg

AK PARTİ´DE GÖREV BIRAKMAK OLMAZ

Büyük coşkunun olduğu kongrede ilk konuşmayı İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan yaptı.Sık sık sözleri sloganlarla kesilen Civan sözlerine şunları söyledi:

“4. Olağan kongremize hepiniz hoş geldiniz.Partimiz 15 yıldır önemli hizmetler yaptı,önemli çalışmalarda bulundu.Ülkemiz artık hızla Dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında yükseliyor.Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın liderliğinde çalışmalarımıza dur durak vermeden devam edeceğiz.Ak Partide görev bitmez. Rabbim bizleri bu göreve nasip etti, bizleri bu görevlerden ayırırken görevlerimizi eksiksiz yerine getirmenin mutluluğunu ve kıvancını yaşıyoruz. Bizlere bu görevi layık gören Aziz Babuşçuya,Murat Atıma´a ve tabiki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´a teşekkür ediyorum.Görev süremiz boyunda tüm dava arkadaşlarımla çok şeyler yaşadıkHepiniz hakkınızı helal ediniz ,Yeni görev alacak arkadaşlarıma başarılar diliyorum.Sultangazi´nin çıtasını daha yükseklere çıkartacaklarından eminim."

Kongrelerin Ak Parti için bir yenilenme ve tazelenme olduğunu kaydeden Cahit Altunay ,15 yıldır Cumhurbaşkanı ve Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan´ın şemsiyesi altında yürümekten gurur ve onur duyduğunu söyledi.İlçede ki hizmetlerden bahseden Altunay,kurucu İlçe Başkanı Murat Atım ve Suzan Dağlar Civan´a teşekkür etti.Altunay ,yeni seçilecek arkadaşların bayrağı çok daha yukarılara çıkaracağından şüphemiz yok diyerek kongrenin ve yeni başlangıcın hayırlı olmasını diledi.

/resimler/2018-3/31/0659400887228.jpg

METROLAR 3 YIL SONRA HİZMETTE

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ise bu yıl ihale yapılması durumunda 3 sene içinde Sultangazi´ye metronun geleceği bilgisini paylaşarak, "Sultangazi´de İstanbul´un en önemli sorunlarından biri olan kentsel dönüşüm sorunu var. 2018 yılı içerisinde Büyükşehir bütçemizden 1 milyar ödenek ayırdık kentsel dönüşüm için ve İstanbul´da kentsel dönüşümü yaparken, binaları yıkıp tekrar yapacağız ve hiçbir şekliyle imar artışı olmayacak, sadece vatandaştan evinden yüzde 20 metrekaresini düşmüş olacağız. 30, 50 sene önce yapılmış 100 metrekarelik bir daire bugün itibariyle 80 metrekare olursa herhalde bugün yapılan dairenin konforu daha iyi olur. Bu sayede de daire sahiplerinden, vatandaşlarımızdan hiçbir para talep etmeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

/resimler/2018-3/31/0700067450278.jpg

2019´DA ÜLKENİN BEKASINI OYLAYACAĞIZ

Ak Parti İl Başkanı Bayram Şenocak, “2019 Seçimlerinin ülkenin bekasını belirleyeceğinin üstünü çizerek ,zamanımız çok az.Az uyuyp çok çalışmamaız lazım.Günde 20 saat çalışarak gücümüze güç katacağız.Biz herhangi bir parti değiliz.Bizde koltuk sevdası yok ,hizmet sevdası var.Hizmet aşkı var.Gönüllere sultan olan Sultangazi ,2019 için imanla aşkla destan yazmaya varmısınız "dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş ,Ak Parti´ye meydan okuyan Gürsel Tekin´e sert göndermelerde bulundu. Kongrenin Sultangazi ve İstanbul´a hayırlar getirmesini temenni ettiğini vurguladı. Kongreden sonra çok daha güçlü olacaklarına inandığını aktaran Muş, emekleri dolayısıyla tüm teşkilat çalışanlarına teşekkür etti.

/resimler/2018-3/31/0705199018909.jpg

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, "Bugün Türkiye olarak 1,2 milyar liralık sosyal yardımlarımız, 36 milyar liraya yükseldi. Sadece engelli kardeşlerimiz için verdiğimiz engelli evde bakım yardımımızın miktarı 5,5 milyar lirayı buldu. Engellilerimiz için yeni projeler yapmaya devam ediyoruz. Bu güzel projelerimizden bir tanesini de 2019´a kadar inşallah Sultangazi´de gerçekleştireceğiz." dedi.

CUMHURBAŞKANIMIZIN GÜVENİN BOŞA ÇIKARMAYACAĞIZ

Kaya, kongrelerin coşku içinde geçtiğini ifade ederek, "Liderimize bir sözümüz var, biz ´Çalışarak dinleneceğiz´ dedik. Cumhurbaşkanımıza, İstanbul teşkilatları olarak 2019´a kadar çalışarak dinlenmenin sözünü verdik. Cumhurbaşkanımıza ve milletimize karşı sorumluluğumuzu da en iyi şekilde yerine getireceğiz." diye konuştu.

/resimler/2018-3/31/0705467613154.jpg

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak,Sultangazi´nin yapılan hizmetlerle önemli noktalara geldiğini belirterek, bu hizmetlerde emeği geçenlere teşekkür etti.

TAŞOCAKLARI SORUNU TARİH OLACAK

Albayrak, Sultangazi´de özellikle son bir yılda asayiş ve güvenliğin çok ciddi bir noktaya geldiğini kaydederek, "Cebeci taş ocakları konusunda, çevresel, gürültü, toz, toprak, kamyonlar, farklı endişelerin bir araya geldiği bu soruna yönelik vurulacak neşter. Bakanlığa geldiğimizden beri çok yoğun bir çalışma ve mücadele sonucunda, maden bölgesi yasal düzenlemesini çalışıp, geçtiğimiz aylarda meclisimizde kanunlaştırdıktan sonra, Büyükşehir Belediyemizle de anlaşarak, ihale süreci başlamak üzere sanıyorum takip eden hafta ilçemizden, onu da takip eden hafta Büyükşehir Belediye Meclisimizden de geçirdikten sonra, Cebeci taş ocakları konusuyla ilgili bazı adımlar atacağız. İç içe geçmiş, iş sağlığı güvenliği anlamında tehdit oluşturan, kaynak verimsizliği noktasında, artık ilçemizin sınırına kadar dayanan farklı anlamlarda tehdit eden durum noktasında, en önemlisi çevre kirliliği, gürültü, toz, toprak şu veya bu şekliyle gürültü kirliliği noktasında oluşturulan bu riski, tek maden ruhsatı altından birleştirip, çevresel olarak sütun duvarını da örterek, artık Sultangazi´deki Cebeci taş ocakları meselesini tarihe gömüyoruz." diye konuştu.

/resimler/2018-3/31/0700544794931.jpg

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker ise Türkiye´nin bulunduğu coğrafyada olan biten her şeyin Türkiye´nin gelişmesi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yürümesiyle yakından ilgili olduğunu söyledi.

Türkiye´nin bölgesinde yapılmaya çalışılan harita değişikliklerine karşı ilk defa yüksek sesle itiraz ettiğini dile getiren Eker, "Suriye´de başlattığımız operasyonla o bölgede yaşayan ne Arap kardeşlerimize ne Türkmen kardeşlerimize ne de Kürt kardeşlerimize karşı bir tutum içerisinde olmadık. Suriye´de ve Irak´ta yaptığımız bütün operasyonlarda hedef olarak sadece insanlığın ve insanlık onurunun düşmanı olan terör örgütlerini etkisiz hale getirmeyi ve onlarla mücadele etmeyi gönüllü olarak gerçekleştirdik." dedi.

Tek aday tek liste ile gidilen kongrede başkanlığa seçilen Abdurrahman Dursun, görevi Suzan Dağlar Civan´dan devraldı.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Sultangazi´de pompalı dehşeti
Sultangazi´de pompalı dehşeti
Sultangazi´de internetten aldığıpombalı tüfekle iş yerini basan saldırgan 1 kişi vurarak öldürdü.
Sultangazi´de Feci Kaza
Sultangazi´de Feci Kaza
Aracın kapısıyla birlikte dışarı fırladı
Alibeyköy Barajı´nda 1 kişi boğularak can verdi
Alibeyköy Barajı´nda 1 kişi boğularak can verdi
Sultangazi´de Alibeyköy Barajı´na giren 18 yaşındaki Ramazan Saray boğularak can verdi.
Hadımköy´de Fabrika Yangını,Çok Sayıda İtfaiye Müdahele Ediyor
Hadımköy´de Fabrika Yangını,Çok Sayıda İtfaiye Müdahele Ediyor
Hadımköy´de dev fabrika yanıyor
Sultangazi´de Damat Dehşeti
Sultangazi´de Damat Dehşeti
Eski eşinin evine gelen damat dehşet saçtı
Sultangazi 8. Geleneksel Yağlı Güreşi Başpehlivanı Belli Oldu
Sultangazi 8. Geleneksel Yağlı Güreşi Başpehlivanı Belli Oldu
Sultangazi 8. Geleneksel Yağlı Güreşi Başpehlivanı Abdullah Güngör oldu
Sultangazi Belediyesi Batı Karadeniz Fuarı´nda
Sultangazi Belediyesi Batı Karadeniz Fuarı´nda
Türkiye´nin ilk bölgesel fuar olma özelliğini taşıyan "Batı Karadeniz Turizm Tanıtım ve İşbirliği Fuarı 2018" İstanbul Fuar Merkezi´nde açıldı.
Uyuşturucu bağımlılığına karşı Yeşilay ayakta
Uyuşturucu bağımlılığına karşı Yeşilay ayakta
Birleşmiş Milletlerce belirlenen 26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığıyla Mücadele Günü dolayısıyla uyuşturucuyla mücadele dünyanın ortak gündemi oldu
Sultangazi´de Denetimler Sıklaştı
Sultangazi´de Denetimler Sıklaştı
Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde İlçe Müdürlüğümüz Gıda Denetim ekipleri pastane, tatlı imalathaneleri, çikolata ve şekerleme satışı yapan işyerlerinin kontrollerini sıklaştırdı
Ak Kadın Sultangazi´den Dua Programı
Ak Kadın Sultangazi´den Dua Programı
Ak Parti Sultangazi İlçe Kadın Kolları Başkanımız Nurcan Öztürkmen öncülüğünde başlatılan ve bir çığ gibi büyüyen 2023 fetih suresinin duası yapıldı.
Sultangazi´de taksi bagajında yolculuk
Sultangazi´de taksi bagajında yolculuk
Sultangazi´de aracının bagajında çanta yerine insan taşıyan taksi sürücüsü, kameralara yansıdı.
Sultangazi´de Gaspçılar Yakalandı
Sultangazi´de Gaspçılar Yakalandı
İstanbul´da gasp makineleri kıskıvrak yakalandı
Ak Kadınlardan “Rahmet Eli Büyüklerimiz ile Bereketli Sofralar”
Ak Kadınlardan “Rahmet Eli Büyüklerimiz ile Bereketli Sofralar”
Ak Parti Sultangazi Kadın Kolları Başkanlığı öncülüğünde Sosyal Politikalar Birim Başkanlığının organize ettiği “Rahmet Eli Büyüklerimiz ile Bereket Sofraları” başlığı altında bir dizi ziyaretlerinin ilkini Cebeci Mahallesi´nde gerçekleştirildi. Başlatılan sosyal sorumluluk projesi 15 mahallede farklı zamanlı yapılacak.
Bayram Şenocak, AK Sultangazi´yle Sahaya İndi
Bayram Şenocak, AK Sultangazi´yle Sahaya İndi
Ak Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak,24 Haziran seçimleri için sahaya indi.
Rumeli Balkan Türkleri Sultangazi´de buluştu
Rumeli Balkan Türkleri Sultangazi´de buluştu
Rumeli Balkan Türkleri Sultangazi´de iftar sofrasında buluştu
Ak Kadınlardan “Hedef 2023 Anne Ziyareti”
Ak Kadınlardan “Hedef 2023 Anne Ziyareti”
Ak Parti Sultangazi İlçe Kadın Kolları Başkanlığı “Anneler Günü” dolayısıyla “Hedef 2023 Anne ” sloganıyla Sultangazili Annelerimizi ziyaret ederek “Anneler Günü” Kutlandı.
Yeşilay Sınıf Temsilcileri Buluştu
Yeşilay Sınıf Temsilcileri Buluştu
Sultangazi Yeşilay sınıf temsilcileri Ahmet Yesevi Kültür Merkezinde buluştu.
Sultangazi´de Polise Silahlı Saldırı
Sultangazi´de Polise Silahlı Saldırı
Sultangazi´de hareketli dakikalar yaşandı.
Bayrampaşa´da Elektrik Kesintisi
Bayrampaşa´da Elektrik Kesintisi
Bayrampaşa´da bazı mahallelerde elektrik kesintisi yaşanacak
İşte Nurcan Öztürkmen´in Yeni Yönetimi
İşte Nurcan Öztürkmen´in Yeni Yönetimi
Kongrede İlçe Kadın Kolları Başkanı seçilen Nurcan Öztürkmen,yeni yönetimini açıkladı
Ak Kadınlar Sultangazi´de Yeniden Öztürkmen Dedi
Ak Kadınlar Sultangazi´de Yeniden Öztürkmen Dedi
Ak Parti Sultangazi Kadın Kolları Başkanlığının 5. Olağan Kongresi Belediye nikah salonunda gerçekleşti
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:34 08:20 13:17 15:37 17:55 19:29
EKONOMİ
MEDYA
SİYASET
EĞİTİM
SAĞLIK
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
15 Temmuz Yıldönümünde Atılan Manşetler,İşte Başlıklar:
15 Temmuz Yıldönümünde Atılan Manşetler,İşte Başlıklar:
15 Temmuz Yıldönümünde Atılan Manşetler,İşte Başlıklar:
15 Temmuz Yıldönümünde Atılan Manşetler,İşte Başlıklar:
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Meclis´te Tarihi Gün,İşte Başlıklar:
Meclis´te Tarihi Gün,İşte Başlıklar:
Meclis´te Tarihi Gün,İşte Başlıklar:
Meclis´te Tarihi Gün,İşte Başlıklar:
Erdoğan´ın Mesajları ve Son KHK,İşte Manşettekiler:
Erdoğan´ın Mesajları ve Son KHK,İşte Manşettekiler:
Erdoğan´ın Mesajları ve Son KHK,İşte Manşettekiler:
Erdoğan´ın Mesajları ve Son KHK,İşte Manşettekiler:
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kek hamurunun piştikten sonra kalıptan rahat çıkması için 10 dakika bekletin. Fırına sürdüğünüz kek kalıbının yanmasını önlemek için kalıbın altına biraz tuz koyabilirsiniz.

Hamur İşi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Aşk; bir bakıma sobaya dokunmak gibidir. Bir defa yanarsın, İzi kalır. Sonra bir daha dokunmazsın sadece yanına yaklaşırsın...(s akın)

S.AKIN
-Bir çift ayakta 250,000 terbezi vardir. -Bir adim atmak icin 200 kasinizi kullanirsiniz.

İNSAN VÜCUDU