Albayrak´tan Müjde :Taşocakları Sorunu Tarih Olacak
AK Parti Sultangazi 4. Olağan Kongresi yoğun katılımla yapıldı
Tarih: 30.3.2018 23:08:12/ 685okunma / 0yorum

 

Sultangazi Belediyesi Nikah salonunda gerçekleşen 4.olağan kongreye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Ak Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, İl Başkanı Bayram Şenocak, Milletvekilleri Şirin Ünal, Mehdi Eker, Mustafa Şentop, Ekrem Erdem,Haydar Ali Yıldız,Halis Dalkılıç,Burhan Kuzu , İBB Başkanı Mevlüt Uysal, Belediye Başkanı Cahit Altunay, İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan ve yönetimi,İl Teşkilatlanma Başkanı Celal Erdoğan ,İl Gençlik Kolları Başkanı Taha Ayhan,komşu ilçe Belediye Başkanları,komşu ilçe ilçe başkanları ,Meclis Üyeleri  ile ilçe Başkan Adayı Abdurrahman Dursun katıldı.

/resimler/2018-3/30/2306107987978.jpg

AK PARTİ´DE GÖREV BIRAKMAK OLMAZ

Büyük coşkunun olduğu kongrede ilk konuşmayı İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan yaptı.Sık sık sözleri sloganlarla kesilen Civan sözlerine şunları söyledi:

“4. Olağan kongremize hepiniz hoş geldiniz.Partimiz 15 yıldır önemli hizmetler yaptı,önemli çalışmalarda bulundu.Ülkemiz artık hızla Dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında yükseliyor.Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın liderliğinde çalışmalarımıza dur durak vermeden devam edeceğiz.Ak Partide görev bitmez. Rabbim bizleri bu göreve nasip etti, bizleri bu görevlerden ayırırken görevlerimizi eksiksiz yerine getirmenin mutluluğunu ve kıvancını yaşıyoruz. Bizlere bu görevi layık gören Aziz Babuşçuya,Murat Atıma´a ve tabiki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´a teşekkür ediyorum.Görev süremiz boyunda tüm dava arkadaşlarımla çok şeyler yaşadıkHepiniz hakkınızı helal ediniz ,Yeni görev alacak arkadaşlarıma başarılar diliyorum.Sultangazi´nin çıtasını daha yükseklere çıkartacaklarından eminim."

Kongrelerin Ak Parti için bir yenilenme ve tazelenme olduğunu kaydeden Cahit Altunay ,15 yıldır Cumhurbaşkanı ve Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan´ın şemsiyesi altında yürümekten gurur ve onur duyduğunu söyledi.İlçede ki hizmetlerden bahseden Altunay,kurucu İlçe Başkanı Murat Atım ve Suzan Dağlar Civan´a teşekkür etti.Altunay ,yeni seçilecek arkadaşların bayrağı çok daha yukarılara çıkaracağından şüphemiz yok diyerek kongrenin ve yeni başlangıcın hayırlı olmasını diledi.

/resimler/2018-3/31/0659400887228.jpg

METROLAR 3 YIL SONRA HİZMETTE

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ise bu yıl ihale yapılması durumunda 3 sene içinde Sultangazi´ye metronun geleceği bilgisini paylaşarak, "Sultangazi´de İstanbul´un en önemli sorunlarından biri olan kentsel dönüşüm sorunu var. 2018 yılı içerisinde Büyükşehir bütçemizden 1 milyar ödenek ayırdık kentsel dönüşüm için ve İstanbul´da kentsel dönüşümü yaparken, binaları yıkıp tekrar yapacağız ve hiçbir şekliyle imar artışı olmayacak, sadece vatandaştan evinden yüzde 20 metrekaresini düşmüş olacağız. 30, 50 sene önce yapılmış 100 metrekarelik bir daire bugün itibariyle 80 metrekare olursa herhalde bugün yapılan dairenin konforu daha iyi olur. Bu sayede de daire sahiplerinden, vatandaşlarımızdan hiçbir para talep etmeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

/resimler/2018-3/31/0700067450278.jpg

2019´DA ÜLKENİN BEKASINI OYLAYACAĞIZ

Ak Parti İl Başkanı Bayram Şenocak, “2019 Seçimlerinin ülkenin bekasını belirleyeceğinin üstünü çizerek ,zamanımız çok az.Az uyuyp çok çalışmamaız lazım.Günde 20 saat çalışarak gücümüze güç katacağız.Biz herhangi bir parti değiliz.Bizde koltuk sevdası yok ,hizmet sevdası var.Hizmet aşkı var.Gönüllere sultan olan Sultangazi ,2019 için imanla aşkla destan yazmaya varmısınız "dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş ,Ak Parti´ye meydan okuyan Gürsel Tekin´e sert göndermelerde bulundu. Kongrenin Sultangazi ve İstanbul´a hayırlar getirmesini temenni ettiğini vurguladı. Kongreden sonra çok daha güçlü olacaklarına inandığını aktaran Muş, emekleri dolayısıyla tüm teşkilat çalışanlarına teşekkür etti.

/resimler/2018-3/31/0705199018909.jpg

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, "Bugün Türkiye olarak 1,2 milyar liralık sosyal yardımlarımız, 36 milyar liraya yükseldi. Sadece engelli kardeşlerimiz için verdiğimiz engelli evde bakım yardımımızın miktarı 5,5 milyar lirayı buldu. Engellilerimiz için yeni projeler yapmaya devam ediyoruz. Bu güzel projelerimizden bir tanesini de 2019´a kadar inşallah Sultangazi´de gerçekleştireceğiz." dedi.

CUMHURBAŞKANIMIZIN GÜVENİN BOŞA ÇIKARMAYACAĞIZ

Kaya, kongrelerin coşku içinde geçtiğini ifade ederek, "Liderimize bir sözümüz var, biz ´Çalışarak dinleneceğiz´ dedik. Cumhurbaşkanımıza, İstanbul teşkilatları olarak 2019´a kadar çalışarak dinlenmenin sözünü verdik. Cumhurbaşkanımıza ve milletimize karşı sorumluluğumuzu da en iyi şekilde yerine getireceğiz." diye konuştu.

/resimler/2018-3/31/0705467613154.jpg

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak,Sultangazi´nin yapılan hizmetlerle önemli noktalara geldiğini belirterek, bu hizmetlerde emeği geçenlere teşekkür etti.

TAŞOCAKLARI SORUNU TARİH OLACAK

Albayrak, Sultangazi´de özellikle son bir yılda asayiş ve güvenliğin çok ciddi bir noktaya geldiğini kaydederek, "Cebeci taş ocakları konusunda, çevresel, gürültü, toz, toprak, kamyonlar, farklı endişelerin bir araya geldiği bu soruna yönelik vurulacak neşter. Bakanlığa geldiğimizden beri çok yoğun bir çalışma ve mücadele sonucunda, maden bölgesi yasal düzenlemesini çalışıp, geçtiğimiz aylarda meclisimizde kanunlaştırdıktan sonra, Büyükşehir Belediyemizle de anlaşarak, ihale süreci başlamak üzere sanıyorum takip eden hafta ilçemizden, onu da takip eden hafta Büyükşehir Belediye Meclisimizden de geçirdikten sonra, Cebeci taş ocakları konusuyla ilgili bazı adımlar atacağız. İç içe geçmiş, iş sağlığı güvenliği anlamında tehdit oluşturan, kaynak verimsizliği noktasında, artık ilçemizin sınırına kadar dayanan farklı anlamlarda tehdit eden durum noktasında, en önemlisi çevre kirliliği, gürültü, toz, toprak şu veya bu şekliyle gürültü kirliliği noktasında oluşturulan bu riski, tek maden ruhsatı altından birleştirip, çevresel olarak sütun duvarını da örterek, artık Sultangazi´deki Cebeci taş ocakları meselesini tarihe gömüyoruz." diye konuştu.

/resimler/2018-3/31/0700544794931.jpg

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker ise Türkiye´nin bulunduğu coğrafyada olan biten her şeyin Türkiye´nin gelişmesi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yürümesiyle yakından ilgili olduğunu söyledi.

Türkiye´nin bölgesinde yapılmaya çalışılan harita değişikliklerine karşı ilk defa yüksek sesle itiraz ettiğini dile getiren Eker, "Suriye´de başlattığımız operasyonla o bölgede yaşayan ne Arap kardeşlerimize ne Türkmen kardeşlerimize ne de Kürt kardeşlerimize karşı bir tutum içerisinde olmadık. Suriye´de ve Irak´ta yaptığımız bütün operasyonlarda hedef olarak sadece insanlığın ve insanlık onurunun düşmanı olan terör örgütlerini etkisiz hale getirmeyi ve onlarla mücadele etmeyi gönüllü olarak gerçekleştirdik." dedi.

Tek aday tek liste ile gidilen kongrede başkanlığa seçilen Abdurrahman Dursun, görevi Suzan Dağlar Civan´dan devraldı.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ALTAN : “SİGARAYI BIRAKMAK İÇİN 9 ŞUBAT BİR DÖNÜM NOKTASI OLSUN”
ALTAN : “SİGARAYI BIRAKMAK İÇİN 9 ŞUBAT BİR DÖNÜM NOKTASI OLSUN”
ALTAN : “SİGARAYI BIRAKMAK İÇİN 9 ŞUBAT BİR DÖNÜM NOKTASI OLSUN”
Hoca Ahmet Yesevi´de Sahnelenecek Oyunlar
Hoca Ahmet Yesevi´de Sahnelenecek Oyunlar
Ocak Ayında sahnelenecek oyunlar belli oldu.
Altan,Amatör Takımlara  Kent Ormanı´nda Tesis Yapacağız
Altan,Amatör Takımlara Kent Ormanı´nda Tesis Yapacağız
Ak Parti Sultangazi Belediye Başkan Aday Adayı Altan, Kent Ormanlarında Amatör Spor Kulüplerine Sosyal Tesis yapacaklarını söyledi
Ramazan Altan: "Her Sabah Duraklarda Çorba"
Ramazan Altan: "Her Sabah Duraklarda Çorba"
Parti Sultangazi Belediye Başkan Aday Adayı Ramazan Altan, Başkan seçildiği takdirde yapacağı çalışmaları hız kesmeden kamuoyuyla paylaşmaya devam ediyor.
Altan: "Sultangazi´ye Ulu Çınarlar Sanat ve Kültür Merkezi"
Altan: "Sultangazi´ye Ulu Çınarlar Sanat ve Kültür Merkezi"
Belediye Başkan Aday Adayı olan Ramazan Altan,projelerini sıralamayı sürdürüyor.
Gürcü Çetenin Dehşet Görüntüleri Ortaya Çıktı
Gürcü Çetenin Dehşet Görüntüleri Ortaya Çıktı
İSTANBUL Sultangazi´de bir kuyumcuyu gasp etmeye çalışırken film sahnelerini aratmayan güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıkan Gürcü çetesinin dehşet verici yöntemi ortaya çıktı
Sultangazi´de 11 Araç Kundaklandı
Sultangazi´de 11 Araç Kundaklandı
İstanbul´un Neronları hortladı Sultangazi´de 11 araç birden kundaklandı
Sultangazi´de Gasp Dehşeti
Sultangazi´de Gasp Dehşeti
İstanbul´da sokak ortasında gasp dehşeti kamerada
ALTAN Projeleriyle Göz Dolduruyor
ALTAN Projeleriyle Göz Dolduruyor
Belediye Başkanı Aday Adayı olan Ramazan Altan,projelerini ard arda sıralıyor
Altan´dan Bomba Projeler
Altan´dan Bomba Projeler
AK Parti Sultangazi Belediye Başkan aday adayı Ramazan Altan, halkın her kesimine yönelik projelerini paylaşmaya devam ediyor.
Ramazan ALTAN, Sahaya Farklı İniyor
Ramazan ALTAN, Sahaya Farklı İniyor
Sultangazi´de aday adaylığını resmen açıklayan Ramazan Altan,farklı çalışmaları ile dikkat çekiyor.
Sultangazi´den Avrupa´ya Uzanan Proje
Sultangazi´den Avrupa´ya Uzanan Proje
Dış İşleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı ( Ulusal Ajans ) tarafından yürütülmekte olan Erasmus+ Mesleki Eğitimi Öğrenici Hareketliliği türünde hazırladığımız "Engelsiz Bireyler Avrupa´da" isimli projemiz kabul edilmiştir.
Sultangazi´de Faciaya Ramak Kala
Sultangazi´de Faciaya Ramak Kala
Sultangazi´de ayakkabı fabrikasında can pazarı
İstanbul´da dergiye şafak operasyonu
İstanbul´da dergiye şafak operasyonu
Sultangazi´de, Yürüyüş Dergisinin binasında yapılan aramada, DHKP/C ile ilgili olduğu öne sürülen bazı dokümanlara el konulurken operasyonda çok sayıda kişi gözaltına alındı.
Sultangazi´de Bağımlılıkla Mücadelede Dev Adım
Sultangazi´de Bağımlılıkla Mücadelede Dev Adım
Yeşilay Sultangazi Şubesi Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Yetişkin Eğitimi Programı Proje İstişare Toplantısı düzenledi.
Sultangazi Belediyesi Adıyaman Günlerinde
Sultangazi Belediyesi Adıyaman Günlerinde
Adıyaman´ın güzelliklerini ziyaretçilerine yakından tanıtacak olan Adıyaman Günleri Yenikapı´da başladı.
Sultangazi´de yumruklar Havada Uçuştu
Sultangazi´de yumruklar Havada Uçuştu
Sultangazi´de yumruk ve tekmelerin havada uçtuğu kavga
Sultangazi´de Özbekistan uyruklu şahsı yaralayan şüpheliler yakalandı
Sultangazi´de Özbekistan uyruklu şahsı yaralayan şüpheliler yakalandı
Sultangazi´de aynı evde yaşayan Özbekistan uyruklu evli çift ile sevgili olan çift arasında çıkan kavgada ağır yaralanan şahsın tedavisi sürerken, polis kaçan şüpheliyi yakalayarak gözaltında aldı.
Sultangazi Huzurevi´nde Yangın
Sultangazi Huzurevi´nde Yangın
İstanbul´da huzurevinde büyük yangın! Çok sayıda ekip sevk edildi
Göbek Atan Kadın Kamyonun kasasından Böyle Düştü
Göbek Atan Kadın Kamyonun kasasından Böyle Düştü
İstanbul Trafiğinde Kamyonette Göbek Atan Kadının Ölümden Döndüğü Anlar Kamerada
Sultangazi´de zabıtadan kaçak kesim denetimi
Sultangazi´de zabıtadan kaçak kesim denetimi
İstanbul´da kaçak kesim yapanlara zabıta denetimi bayram boyunca sürecek
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:34 08:20 13:17 15:37 17:55 19:29
EKONOMİ
MEDYA
SİYASET
EĞİTİM
SAĞLIK
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Mnşetler AK Parti Manifestosu İçin Ne Yazdı
Mnşetler AK Parti Manifestosu İçin Ne Yazdı
Mnşetler AK Parti Manifestosu İçin Ne Yazdı
Mnşetler AK Parti Manifestosu İçin Ne Yazdı
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Yılın İlk Günü Gazete Manşetleri.İşte Başlıklar:
Yılın İlk Günü Gazete Manşetleri.İşte Başlıklar:
Yılın İlk Günü Gazete Manşetleri.İşte Başlıklar:
Yılın İlk Günü Gazete Manşetleri.İşte Başlıklar:
Erdoğan´ın Mesajları Manşetlerde,İşte Tüm Başlıklar:
Erdoğan´ın Mesajları Manşetlerde,İşte Tüm Başlıklar:
Erdoğan´ın Mesajları Manşetlerde,İşte Tüm Başlıklar:
Erdoğan´ın Mesajları Manşetlerde,İşte Tüm Başlıklar:
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Bugün Hangi Gazete Ne Yazdı,işte Başlıklar:
Herkesin Gözü Aday Açıklamasında.İşte Başlıklar:
Herkesin Gözü Aday Açıklamasında.İşte Başlıklar:
Herkesin Gözü Aday Açıklamasında.İşte Başlıklar:
Herkesin Gözü Aday Açıklamasında.İşte Başlıklar:
Haftanın İlk Günü Gazete Manşetleri,İşte Başlıklar:
Haftanın İlk Günü Gazete Manşetleri,İşte Başlıklar:
Haftanın İlk Günü Gazete Manşetleri,İşte Başlıklar:
Haftanın İlk Günü Gazete Manşetleri,İşte Başlıklar:
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Yufka ile yapılan böreklerde tepsiye yaydığınız yufkaların üzerine eritilmiş margarin ve sütten oluşmuş karışımı dökerseniz böreklerinize ayrı bir lezzet katarsınız. Yufka ile yaptığınız böreklerin üstüne, böreği fırına vermeden önce bir yumurtayı, bir ş

Börek Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Sen insana ulaşmadan Allah’ı nasıl arıyorsun?.

Hz. Muhammed
Bas agrisi icin bir limonu yariya kesip alniniza ovusturun.Ağrınız hafifleyecektir

BAŞ AĞRISI İÇİN
1995 Sosyal Demokrat Halkçı Parti (SHP) ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)çatısı altında birleşti. Kurultaya katılan 1003 delege CHP´de, 635 delege SHP´de birleşmek için oy kullandı. İki partinin genel başkanlarının anlaşması sonucu Sosyaldemokrat Halkçı Parti´li Hikmet Çetin oybirliğiyle genel başkan seçildi.