Anahtar Kelimeler: Annelere doğum öncesi eğitim


Annelere doğum öncesi eğitim

Gaziosmanpaşa Belediyesi´nce gerçekleştirilen ?Mutlu Anneler, Huzurlu Yarınlar´ başlıklı ücretsiz Doğum Öncesi Eğitim Programı başladı.

Gaziosmanpaşa Belediyesi Kültür Merkezi´nde gerçekleştirilen Doğum Öncesi Eğitim Programı´nın açılışına Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta da katıldı. Burada programa katılan hanımlara yönelik bir konuşma yapan Başkan Usta, belediye olarak kadınlara yönelik hizmetleri hakkında bilgi verdi. Gaziosmanpaşalı hanımlara yönelik programların artarak devam edeceğini vurgulayan Başkan Usta, bu derece önemli bir programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Doğum Öncesi Eğitim Programı kapsamında uzman doktorlar, sayıları 50 olan anne adaylarına sağlıklı bir hamilelik sürecinin nasıl olması gerektiği hakkında bilgi veriliyor. 3 gün sürecek eğitim programında anne adaylarına yönelik ?Hamilelikte Acil Durumlar ve Beslenme, Anne-Baba ve Bebek İletişimi, Doğum Sonrası Takip, Anne Sütü ve Önemi, Loğusalık Döneminde Depresyonla Başa Çıkma Yöntemleri? gibi konularda bilgi verilecek. Programın sonunda eğitime katılan anne adaylarına ?Hoş Geldin Bebek´ setleri törenle teslim edilecek.