Bakan Kurum´dan Gaziosmanpaşa´ya Tam Puan

Bakan Kurum: "Gaziosmanpaşa Belediyesi Kentsel Dönüşümde Önemli Mesafe Katetti"

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Türkiye´nin en büyük ölçekte kentsel dönüşüm projelerinin gerçekleştirildiği Gaziosmanpaşa´da, çalışmaları yerinde inceledi. İlçede kentsel dönüşüm projelerinin önemli ölçüde mesafe katettiğini dile getiren Kurum, "Kentsel dönüşümle birlikte yeşil alan ve otopark sorununu da çözmüş oluyoruz " dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Gaziosmanpaşa´da kentsel dönüşüm çalışmalarını yerinde inceleyerek Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta´dan bilgi aldı. Bakan Kurum, Gaziosmanpaşa Belediyesi´nin kentsel dönüşüm projelerinde önemli ölçüde mesafe katettiğini vurguladı ve "Deprem kuşağı İstanbul´da kentsel dönüşüm, sadece konutların dönüşümü için değil, aynı zamanda yeşil alan ve otopark sorununu da çözmüş olacak" şeklinde konuştu.

/resimler/2018-12/23/2228347108281.jpg

BAŞKAN USTA: "KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRIYORUZ"
Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ilçedeki kentsel dönüşüm çalışmalarındaki son durum hakkında Bakan Kurum´a bilgi verdi ve vizyon projelerini anlattı. Başkan Usta, "Devam eden projelerimizi Sayın Bakanımızın verdiği destek ile kısa sürede daha da hızlandırıp tamamlayacağız" dedi.

2019 YILI SONUNA KADAR TOPLAMDA 3 BİN KONUT HAK SAHİPLERİNE TESLİM EDİLECEK
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Bakanlar Kurulu Kararları ile toplam alanı 1.173 hektar olan Gaziosmanpaşa´nın 432 hektarı (%37´si) riskli alan ilan edilmiş ve 13 Mahallenin 18 ayrı bölgesinde kentsel dönüşüm süreci başlatılmıştı. 

Gaziosmanpaşa Belediyesi´nin modern şehircilik anlayışıyla prestijli ve güvenli yaşam alanları oluşturmak için sürdürdüğü kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında 3 bin 500 konut hak sahiplerine teslim edildi. İnşaatı devam eden 3 bin konut ise  2019 yılı içinde hak sahiplerine teslim edilecek. 

Kentsel dönüşüm tamamlandığında ilçede yeşil alanların sayısı da yüzde 114 oranında artmış olacak. Ulaşım planlarının da göz önünde bulundurulduğu çalışmalar ile Gaziosmanpaşa, toplamda 100 bin araç kapasiteli kapalı otopark alanlarına sahip olacak