Bayrampaşa Şehidini Dualarla Uğurladı

Kayseri´deki hain terör saldırısı sonucu şehit olan Bayrampaşalı Piyade Çavuş Fehmi Barçın, son yolculuğuna dualarla uğurlandı.

 

Fehmi Barçın, Kocatepe Ulu Camii´nde kılınan cenaze namazının ardından Edirnekapı Şehitliği´nde toprağa verildi.

Şehit Fehmi Barçın için Bayrampaşa Kocatepe Ulu Camii´nde öğle namazını müteakip cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına Fehmi Barçın´ın babası Bahri Barçın, annesi Ayşe Barçın, nişanlısı Elif Özcan ve yakınlarının yanı sıra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, 3. Kolordu Komutanı Korgeneral Mehmet Daysal, AK Parti İstanbul milletvekilleri Şirin Ünal ile Ekrem Erdem, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, CHP Milletvekili Dursun Çiçek, İstanbul İl Müftüsü Rahmi Yaran, Bayrampaşa İlçe Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Sultangazi Belediye Başkanı Cihat Altunay ve Bayrampaşa İlçe Müftüsü İzzet Şener ile binlerce kişi katıldı.

Cenazeye katılanlar avluya sığmayınca çok sayıda kişi cami dışında kaldı.

Şehidin babası, annesi, ablası ve nişanlısı cenazede uzun süre gözyaşı döktü.

Şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı kılınan cenaze namazının ardından top arabası ile Edirnekapı Şehitliği´ne götürülerek, burada dualar eşliğinde toprağa verildi.