Çocuklarda Okul Problemleri

Gaziosmanpaşa´daki Seminerde ?Çocuklarda Okul Problemleri? Ele Alındı

 

Çocukların okulda yaşadığı problemler neler? Ebeveynler nelere dikkat etmeli? Bu soruların cevapları ve çözüm önerileri Gaziosmanpaşa´da düzenlenen ?Çocuklarda Okul Problemleri? konulu seminerde anlatıldı.

Okulların açılmasının ardından 2 ay geçmesine rağmen kimi çocuk yeni bir ortama hızlıca ayak uydururken kimileri ise biraz daha uzun alışma dönemlerine ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle ebeveynlere çözüm önerilerini anlatmak ve okulda yaşanılan sorunları en aza indirmek için ?Çocuklarda Okul Problemleri? konulu bir seminer düzenlendi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İstanbul Valiliği Sosyal Hizmet Merkezi ve Gaziosmanpaşa Belediyesi´nin katkılarıyla Gaziosmanpaşa Kültür ve Sanat Merkezi´nde düzenlenen seminerde Psikolog Duygu Çelik ailelere seslendi. 

?ÇOCUKLARIN OKUL BAŞARISINDAN ÇOK YAŞAM BAŞARISINI GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURMALIYIZ?

Okullarda karşılaşılan öğrenme güçlüğü, zorbalık ve davranış problemleri hakkında açıklamalar yapan Çelik, ? Çocukların okul başarısından çok yaşam başarısını göz önünde bulundurmalıyız. Çocukların sağlıklı benlik duygusuna sahip, yardıma açık, zorluklarla başa çıkabilen ve sağlıklı iletişim kuran bireyler olması çok önemli? dedi. 

Çocuklara okul ortamının dışında olumlu ev ortamlarının sunulmasının önemine değinen Çelik, ebeveynlerin yaklaşımının çocuklar üzerindeki etkilerini anlattı. Çelik ?Çocuklar, duygusal, psikolojik ve sosyal yönden ebeveynleri tarafından desteklenmelidir. Yetenekleri, ilgileri ve başarıları doğrultusunda çocuğu motive etmek, onu doğru alanlarda çalışması için daha da yüreklendirecektir? ifadelerini kullandı.