Anahtar Kelimeler: 0


Fethiye`de helikopter düştü

Fethiye`de yangına müdahale için havalanan bir helikopter düştü.

Muğla’nın Köyceğiz ilçesine bağlı Çövenli köyü yakınlarında çıkan orman yangınını müdahale etmek için Fethiye’den havalanan helikopter düştü.

Edinilen bilgiye göre, Köyceğiz`e bağlı Çövenli köyü yakınlarındaki ormanlık alanda bugün saat 15.00 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle orman yangını başladı.

Orman yangınına müdahale için Fethiye Orman İşletmesi`nden havalanan yangın söndürme helikopteri ile Köyceğiz`in Çövenli Köyü yakınlarındaki Odmanlar Tepesi bölgesinde irtibat kesildi. Bölgedeki köylüler helikopterin düştüğünü belirtmesi üzerine, helikopterin düştüğü iddia edilen bölgeyearama kurtarma ekipleri sevk edildi.

Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü’nden havalanan yangın söndürme helikopterinde 2 pilot, 1 tekniker ve 1 de görevlinin bulunduğu; 4 personel ile de henüz bağlantısağlanamadığı belirtildi.

Yangın sezonu öncesinde Rusya’dan kiralanan yangın söndürme helikopteri, geçtiğimiz Mayıs ayında Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü bünyesinde göreve başlamıştı. Mayıs ayında geniş katılımlı birtörenle tanıtılan helikopter, bir de test uçuşu gerçekleştirmişti.

2 TÜRK’ÜN İSİMLERİ BELİRLENDİ

Bu arada, Köyceğiz’deki yangına müdahale için Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü’nden havalanan yangın söndürme helikopterinde 3’ü Rus ve 2’si Türk olmak üzere toplam 5 personelin bulunduğu kaydedildi. Helikopterde bulunan Türklerin helikopter komutanı Atıf Ateşok ve telsiz teknikeri Orhan Çelik olduğu belirlendi.

kaynak: İHA