Gaziosmanpaşa´da ?Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın? Etkinliği

İçişleri Bakanlığının 81 ilde eşzamanlı başlattığı Önzelik hayatın öncelik yayanın kampanyasınaGaziosmanpaşa´dakatıldı

 

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan ?Yaya Öncelikli Trafik? kampanyası kapsamında Gaziosmanpaşa´da ?Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın? etkinliği gerçekleştirildi. Etkinliğe destek veren öğrenciler, Başkan Usta ile birlikte sürücülere, yaya önceliği için uyarılarda bulundu.

/resimler/2019-2/7/2329205537729.jpg

Gaziosmanpaşa Meydanı´nda düzenlenen etkinliğe Gaziosmanpaşa Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Usta ve öğrenciler katıldı.

USTA: ?YAYA GEÇİŞ ÖNCELİKLERİNİ TÜM TÜRKİYE´DE SAĞLAYACAĞIZ?

Etkinlikte konuşan Başkan Usta, ?İçişleri Bakanlığı´mızın öncülüğünde başlatmış olduğumuz bu kampanyayla ve sizlerin girişimiyle yaya geçiş önceliklerini tüm Türkiye´de sağlayacağız. Sürücüler olarak kurallara uymamız lazım ve yaya önceliğini düşünmemiz lazım. Sizlerin bu duyarlı yaklaşımıyla, yaya önceliğini her zaman önemsemeliyiz. Özellikle yaşlıya, engelliye, çocuklara öncelik veren bir anlayışı kazandırmamız lazım? dedi.

HATİPOĞLU: ?SİZLER BU SORUMLULUĞUN ÖNCÜLERİSİNİZ?

81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen kampanya hakkında bilgi veren Kaymakamı Numan Hatipoğlu ise, ?İnanıyorum ki yaya önceliği kuralı bugünden itibaren ülkemizde hızla hayat bulacak. Yaya geçidi anlayışı son derece önemli sizler de bu sorumluluğun öncülerisiniz. Bu kampanya çok daha güzel, çok daha gelişmiş, birbirine saygılı bir toplum olma adına çok önemli? diye konuştu.

Yaya geçidine gelen öğrenciler de ellerinde taşıdıkları ?Öncelik hayatın, öncelik yayanın?, ?Şoför amca bizi gör?, ?Hızını azalt, ömrünü uzat? yazılı dövizlerle kampanyaya destek verdi. Kaymakam Hatipoğlu ve Başkan Usta, öğrencilerle birlikte yaya geçidinden karşıya geçti. Öğrenciler yaya geçitlerinin önemine vurgu yaparken, sürücülere yaya önceliğini tanımaları konusunda uyarılarda bulundu.

/resimler/2019-2/7/2328558385477.jpg