Gaziosmanpaşalı Sporcular Milli Takımı Avrupa´da Temsil Edecek

Gaziosmanpaşa Belediye Spor Kulübü´nün Şule Azra Akbulut, Ayça Altınbaş ve Rümeysa Zurnacı´dan oluşan Genç Bayan Kata Takımı, 8-10 Şubat 2019 tarihlerinde Danimarka´da düzenlenecek Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Avrupa Karate Şampiyonası´nda ülkemizi temsil ed

 

Ülkemizi Avrupa ve Balkan karate şampiyonalarında temsil edecek Milli takım seçmeleri Rize Yenişehir Spor Salonu´nun ev sahipliğinde yapıldı. Türk karatesinin genç yeteneklerinin tatamiye çıktığı Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Türkiye Karate Şampiyonası´nda 49 ilden 791 erkek, 588 bayan sporcu mücadele etti.

GENÇ BAYAN KATA TAKIMIMIZDAN BÜYÜK BAŞARI

Genç Bayan A Takımı seçmelerinde 1´inci olan Gaziosmanpaşa Belediye Spor Kulübü sporcuları Şule Azra Akbulut, Ayça Altınbaş ve Rümeysa Zurnacı ülkemizi 8-10 Şubat 2019 tarihlerinde Danimarka´nın Aalborg kentinde düzenlenecek Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Avrupa Karate Şampiyonası´nda temsil etmeye hak kazandı. Aynı zamanda sporcularımız, 30 Kasım-2 Aralık 2018 tarihlerinde Hırvatistan´da düzenlenecek olan Balkan Ümit Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası´nda da milli formayla tatamiye çıkacak.

MİLLİ MÜSABAKALARA HAZIRLANACAKLAR

Gaziosmanpaşa Belediye Spor Kulübü´nün diğer başarılı sporcuları Rabia Karaaslan, Zehra Kaya, Gözde Daniş Genç Bayan B takımı seçmelerinde 3´üncülüğü elde etti. Emin Aksoy, Burak Arslan ve Onur Çot´tan oluşan Genç Erkek Kata Takımımız da seçmelerde 3´üncü oldu. Sporcularımız, Karadeniz ve Hazar ülkelerinde düzenlenecek şampiyonalarda milli formayla mücadele verecekler.

FERDİ KATA DALINDA 2 MADALYA

Ferdi kata dalında ise Gaziosmanpaşa Belediye Spor Kulübü sporcularından Emin Aksoy Kata Erkek Ümitler´de 2. olarak gümüş madalya kazanırken, Kata Bayan Ümitler´de 3´üncülüğü elde eden Şule Azra Akbulut bronz madalyanın sahibi oldu.