Gönüllü Temizlik Elçileri İş Başında

Temiz bir çevre konusunda duyarlılık oluşturmak isteyen Gaziosmanpaşalı Minik Temizlik Elçileri, ellerine aldıkları süpürge ve faraşla ilçenin sokaklarında temizlik yaparak, vatandaşlara uyarılarda bulundu.

 

Gaziosmanpaşa Belediyesi, hayata geçirdiği ?Temizlikte Farkındalık Çocuklukta Başlar´ projesini sürdürmeye devam ediyor. Bu kapsamda ilçe genelindeki tüm okullarda, temiz ve güzel bir çevrenin oluşmasında farkındalık oluşturmak amacıyla öğrencilerle birlikte etkinlikler düzenleniyor.

Düzenlenen programda ?Çevre Sağlığı´ konulu seminerler düzenleniyor, ardından çocuklar ellerine aldıkları süpürge ve faraşla temizlik yaparak vatandaşlara uyarılarda bulunuyor.

7-12 yaş arasındaki öğrencilerde çevre bilincini oluşturmak ve çevreye duyarlı bir toplum yetiştirmek amacıyla düzenlenen etkinliğin 5.si Barbaros Hayrettin Paşa İlkokulu ve Ortaokulu´nda düzenlendi. Öğrenciler ve velilerle gerçekleştirilen etkinlikte çocuklar, kendilerine tahsis edilen temizlik personeli kıyafetleriyle cadde ve sokakları temizleyerek vatandaşlara uyarılarda bulundu. Davranışlarıyla yetişkinlere  örnek olan minik öğrencilere Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta da eşlik etti.

Esnaflara ve vatandaşlara çevre temizliği temalı broşürler de dağıtan Minik Temizlik Elçileri ?´Daha temiz bir Gaziosmanpaşa için biz de varız´´ dedi.

/resimler/2018-10/19/2338152467619.jpg