Güneştepespor Şampiyon Oldu

Muhammet Yücel anısına düzenlenen turnuvanın şampiyonu belli oldu.

Küçükköyspor kulübünün düzenlediği  Muhammet Yücel U13 futbol turnuvasının Şampiyonu Güneştepespor oldu.

Yaklaşık iki hafta önce başlayan Turnuvanın şampiyonu Güneştepespor kupasını Küçükköyspor kulübü Başkanı Muzaffer Şahintürk´un elinden aldı. Turnuvanın ikincisi Sultangazispor, ise Kuapsını Gaziosmanpaşa amatör kulüpler birliği başkan yardımcısı Şenyurt Topal dan alırken turnuva 3.sü Zara Ekinlispor kupasını Pazariçi Köprülüspor Başkanı Ali Şen centilmenlik kupasını da Küçükköyspor´a İASKF yönetim kurulu üyesi Mustafa Türlü elinden aldı.

/resimler/2020-1/31/2233079575587.jpg

Geçen yıl Yıldırım Bosnaspor - Küçükköyspor macı öncesi Bayrampaşada Yıldırım Bosnaspor taraftarlarıyla karşılaşan bir gurup taraftarın saldırısı sonucu hayatını kaybeden 17 yaşındaki Muhammet Yücel anısına Küçükköyspor kulübünün düzenlediği turnuvaya istanbul´da bulunan bir çok spor kulüplerinde katılımıyda iki hafta önce başlayıp 31/01/2020 Cuma günü Küçükköy Ramazan Süt stadında oynanan macta şampiyon Güngören temsilcisi Güneştepespor oldu.

Turnuvaya 16 Takım katıldı.Katilan Takımların isimleri şöyle oluştu.

KÜÇÜKKÖY
GÜNESTEPE
SULTANGÜCÜ
RAMİ
İST BARİS SPOR
BESYUZEVLER
GAZIOSMANPASA
ZARA EKINLI
GAZI MAHALLESI
ÖZ ALIBEYKÖY
TASLITARLA
ESENLER KULÜP ATLETIK
SULTANGAZI
İSMETPASA
HAZNEDAR
TEPEBAG KULTUR

Turnuva Finalinde karşı karşıya gelen Güneştepespor rakibi Sultangazispor´u
3 - 1 mağlup etti.

Güngören temsilcisi Güneştepespor macın
12 dk Eyüpcan 21dk Enes gölleriyle öne geçti
Sultangazispor 27 dk Ali Demir golüyle farkı bire indirdi ve ilk yarı bu skorla kapandı 2 - 1
İkinci yarı beraberlik golü arayarak ataklarını hızlandıran Sultangazispor çok arzu ettiği golu bulamazken Güneştepespor 48 dk golcu oyuncusu Eyüpcan ile bir gol daha bularak macı 3 - 1 kazanarak turnuvanın Şampiyonu oldu.

/resimler/2020-1/31/2233328794845.jpg

Güneştepespor: 3
Sultangazispor: 1

Küçükköyspor kulübü Başkanı Muzaffer Şahintürk sitemize açıklama yaptı.

ŞAHİNTÜRK , Geçen yıl çok genç yaşta hain bir saldırı sonucu öldürülen aramızdan ayrılan içimizden bir değere, kulübümüzün Taraftarı Muhammet Yücel anısına adadık. Turnuvada emeği olan, dayanışma gösteren ve birlikte hareket etmemizi sağlayan başta Muhammet YÜCEL kardeşimizin ailesi olmak üzere herkese teşekkür ederiz? dedi.
Turnuvayı düzenleyen kulüp yöneticilerine ve çalışanlarına teşekkür eden Kulüp Başkanı Muzaffer Şahintürk, ?Futbol özgürce yaşamayı, barışı, kardeşliği sağlamak adına yapılıyor turnuvamıza uzakdan yakından katılıp iştirak eden kulüplerimize kulüp başkan ve yöneticilerine teşekkür ederim dedi.