Anahtar Kelimeler: Geldi Batıl Sona Erdi


Hak Geldi, Batıl Sona Erdi

Türkiye Gençlik Vakfı Kağıthane Şubesi, Mekke´nin fethini Gültepe Kültür Merkezi´nde düzenlenen programla kutladı.

Türkiye Gençlik Vakfı Kağıthane Şubesi, Mekke´nin fethini Gültepe Kültür Merkezi´nde düzenlenen programla kutladı.

Kağıthane Belediyesi Gültepe Kültür Merkezi´nde düzenlenen programa Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammed Çayır, Türkiye Gazetesi Yazarı Rahim Er ve çok sayıda davetli katıldı.

Her yaştan yüzlerce davetlinin katıldığı program, Kur´an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Türkiye Gençlik Vakfı´nın tanıtımı ve hedeflerinin anlatıldığı slayt gösterisinin ardından ilahiler ve ezgiler okundu. Programın konuşmacısı Gazeteci- Yazar Rahim Er de davetlilere Mekke´nin fethi ile İstanbul´un fethini birlikte anlattı.

Yazar Er; ?´ Mekke, İslamiyet´in insanlığa ilk tebliğ edildiği yer olması açısından büyük öneme sahip. Sevgili Peygamberimiz iki kişiyle ayrıldığı Mekke´ye fetih günü 12 bin kişiyle geri döndü. Mekke fethedildiğinde müşriklerin canlarına herhangi bir zarar gelmeyeceği garanti olarak verildi. Mübarek şehir silah kullanılmadan teslim alındı. Sevgili Peygamberimiz, Kâbe-i şerife girdiler. İçerde 360 put vardı. Ellerindeki âsâyla putlara dokunup "Hak geldi, bâtıl yok oldu!" dedikçe putlar bir bir devrildi. Bilal-i Habeşi´ye Beytullaha çıkıp ezan okumasını buyurdular.´´ diyerek fethin tarihi serüvenini ve önemini davetlilere anlattı.

Belediye Başkanı Fazlı Kılıç da bir konuşma yaparak; ? Mekke en kutsal şehirdir. Mekke Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber efendimizin dünyaya teşrif buyurdukları, çocukluk ve gençlik yıllarını geçirdiği, Kabe´yi üstünde taşıyan mübarek şehirdir. Mekke´nin fethi programına katılan siz değerli vatandaşlarımızı ağırladığımız için çok mutluyuz. Bu anlamlı programda siz gençleri aramızda görmek çok güzel.´ dedi.