Anahtar Kelimeler: İstanbul Bileti Fırsatları


İstanbul Uçak Bileti Fırsatları

İstanbul Hakkında Merak Edilen Her Şey!

İstanbul, tarihi ve doğal güzellikleriyle herkesi büyülemeyi başaran bir yerleşim yeridir. Her geçen gün nüfusu artan şehir, yerli ve yabancı pek çok turiste ev sahipliği yapar. Ziyaretçilerini kendisine hayran bırakan İstanbul; camileri, müzeleri, restoranları, çarşıları ve daha birçok adresiyle ilgi odağı olmayı başarır. Büyüleyici bir güzelliğe sahip olan İstanbul, sadece Türkiye’nin değil dünyanın da başkenti olarak anılır. İstanbul’a seyahat edecek olanlar için İstanbul uçak bileti fiyatları oldukça önemlidir. İşte, İstanbul’u yakından tanımak isteyenler için gezi rehberi…

İstanbul Hakkında Merak Edilen Her Şey!
İstanbul, bulunduğu coğrafi konum açısından farklı iklimlerin etkisinde kalan bir şehir. Yaz ve kış mevsimlerini sert geçirmeyen şehir, farklı kültürlerden pek çok insana ev sahipliği yapar. Yedi tepeli şehir olarak anılan İstanbul, her mevsiminde ayrı bir güzelliğe sahiptir. Dolayısıyla İstanbul’u keşfe çıkmak isteyen gezi tutkunları, yılın her mevsiminde rahatlıkla seyahat edebilirler. İşte, İstanbul’a seyahat edenlerin en çok merak ettiği sorular…

- İstanbul’a Nasıl Gidilir?
Türkiye’nin hatta dünyanın gelişmiş şehirleri arasında yer alan İstanbul’a, hava yolu ulaşımıyla her yerden kolaylıkla ulaşmak mümkün. Türkiye’de havaalanı bulunan tüm şehirlerden İstanbul’a direkt uçuş ile ulaşılabiliyor. Örneğin; Türkiye’nin başkenti olan Ankara’dan İstanbul’a yalnızca 45 dakikada, İzmir’den İstanbul’a gerçekleştirilen uçuşlarda ise yaklaşık 1 saatte ulaşım gerçekleşiyor.

- İstanbul Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım Nasıldır?
Şehrin Avrupa yakasında yer alan İstanbul Havalimanı, 2018 yılında hizmete başlamıştır. İstanbul Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüsler aracılığıyla ulaşım sağlanabiliyor. HAVAİST olarak hizmet veren otobüs seferleri, İstanbul Havalimanı’na ulaşım için 7/24 hizmet veriyor. HAVAİST seferleri şehrin 46 farklı noktasına ulaşım sağlıyor. Havaş ismiyle de bilinen HAVAİST’te kredi kartı ve İstanbulKart ile ödeme yapılabiliyor. Ulaşım için İETT otobüsleri de tercih edilebilir.

- Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım Nasıldır?
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul’un Anadolu yakasında yer alır. Avrupa’nın en hızlı gelişen havaalanından biri olan Sabiha Gökçen Havalimanı, Pendik ilçesinin sınırları içerisindedir. Bu havalimanına, İETT otobüsleriyle ulaşım sağlanabildiği gibi HAVABÜS adı verilen otobüs seferleriyle de ulaşım mümkün. Yarım saatte bir kalkan HAVABÜS seferleri, Taksim ve Kadıköy tarafına hareket eder. Sabiha Gökçen Havaalanı; Kadıköy’e 40 km, Taksim’e ise 50 km uzaklıktadır.

- İstanbul’da Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler Nerelerdir?

İstanbul’u ziyaret edecek misafirlerin en çok merak ettiği sorulardan birisi de, İstanbul’un mutlaka gezilmesi gereken yerlerinin hangi ilçeler olduğudur. İstanbul’a gelecek olan kişilerin, İstanbul’un güzelliklerine şahit olabilmek için muhakkak en az bir haftaya ihtiyaçları vardır. Gezilmesi gereken en güzide mekanların ilk üçünü sıralamak gerekirse de; Suriçi, Taksim - İstiklal Caddesi ve Rumeli Hisarı şeklinde sırala yapmak mümkün. Şehrin ilk kurulduğu yer olarak bilinen Suriçi, tarihi dokusuyla görenleri etkisi altında bırakır. Eminönü ve Sirkeci, bölgenin en uğrak yerlerinden biridir. Mısırçarşısı, Kapalıçarşı, Sirkeci Tren Garı, Eminönü Meydanı ve Yeni Camii muhakkak görülmesi gereken adresler arasında yer alır. Tarihi Yarımada’nın diğer önemli merkezi ise Sultanahmet’tir. Burada Ayasofya Camii ve Sultanahmet Camii yer alır. İstanbul’un eşsiz boğaz manzarasını seyretmek isteyenler için de Rumeli Hisarı muhteşem bir tercihtir. Şarkılara konu olan İstikbal Caddesi ise cıvıl cıvıl mağaza ve restoranlarıyla görenleri kendisine hayran bırakır.

- İstanbul’da Nerede Kalınır?
İstanbul’da herkesin bütçesine uygun pek çok konaklama yeri bulunur. Özellikle Taksim, Kadıköy gibi kalabalığın yoğun olduğu yerler otel bakımından oldukça zengin. Merkezi konumda bulunan oteller, kaliteli hizmet sunmaları sebebiyle tercih edilir. Bunun yanı sıra birçok yerli ve yabancı turistin vazgeçilmezi olan Sultanahmet de çok sayıda konaklama yerine sahip.

- İstanbul’da Ne Yenir?
İstanbul, kültürel zenginlikleri açısından oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Saray mutfağı anlamına da gelen İstanbul mutfağı, özgün yemekleriyle dikkat çekiyor. İstanbul’da hem Türkiye’nin hem de dünyanın birçok lezzetini deneyimlemek mümkün. İstanbul’u ziyaret edenlerin, tatmadan geri dönmemeleri gereken enfes lezzetler şu şekilde sıralanabilir: Sultanahmet köftesi, Kanlıca yoğurdu, Çamlıca simidi, Vefa bozası, Ortaköy kumpiri, Süleymaniye kuru fasulyesi, Sarıyer böreği…

- İstanbul’da Nereden Alışveriş Yapılır?
Alışveriş yapmayı sevenler için İstanbul biçilmiş kaftan. İstanbul’un yaklaşık olarak her ilçesinde birkaç tane alışveriş merkezi bulmak mümkün. Cevahir, Trump Towers AVM, Kanyon, Zorlu, Emaar AVM gibi pek çok mekan alışveriş tutkunlarının vazgeçilmez adreslerinden… Mısır Çarşısı ve Kapalıçarşı gibi mekanlar da hediyelik eşya satın almak isteyenlerin en çok uğradıkları adresler arasında yer alıyor. Geleneksel, otantik hediyelik eşyaların yer aldığı Kapalıçarşı ve Mısır Çarşısı yerli ve yabancı birçok turistin uğrak yeridir.