Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’dan GEBKİM MTAL’ye tam not

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’dan GEBKİM MTAL’ye tam not

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Dilovası İlçesi’ne yaptığı ziyaret kapsamında GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde de incelemelerde bulundu. GEBKİM Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile GEBKİM MTAL Okul Müdürü Hakan Çelik’ten okul ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. GEBKİM Eğitim, Araştırma ve Sağlık Vakfı’nın Kocaeli’ne kazandırdığı örnek okul, Vali Yavuz’dan da tam not aldı.

Okul sanayi işbirliğinin en güzel örneklerinden biri olan GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 20 derslik, 8’i kimya ve 4’ü ise endüstriyel otomasyon olmak üzere 12 laboratuvar yer alıyor. Nitelikli bir eğitimin yanında öğrencilerinin sosyal ve kültürel gelişimlerine de yatırım yapan okul; müzik, sanat ve spor aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri ortamı sağlıyor. GEBKİM MTAL’de ayrıca öğrencilere mikro düzeyde üretim yapma ve deneyim kazanma fırsatı sunacak olan bir Uygulama ve Pilot Üretim Tesisi de bulunuyor.

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Dilovası İlçesi’ne yaptığı ziyaret kapsamında GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde incelemelerde bulundu. Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir ve Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik’in de katıldığı ziyaret sırasında GEBKİM Eğitim, Araştırma ve Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim AracıGEBKİM Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri ve GEBKİM MTAL Okul Müdürü Hakan Çelik, kendilerine eşlik ederek okul hakkında bilgiler verdiler.

Vali Yavuz, ilk olarak GEBKİM Vakfı’nın yaklaşık bin 200 metrekare kapalı alan üzerinde kurduğu Uygulama ve Pilot Üretim Tesisi’ni gezdi. Tesisi çok beğendiğini ifade eden Vali Seddar Yavuz, daha sonra okulun atölye ve laboratuvarlarında öğrencilerle bir süre sohbet etti. Okullarına olan sevgilerini ve GEBKİM MTAL’li olmaktan dolayı mutluluklarını dile getiren öğrencilere, “Size çok güveniyoruz, geleceğimiz sizin ellerinizde” diyen Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, GEBKİM MTAL okul binası, sınıfları, İngilizce Sokağı ve yemekhanesini de yakından inceleyerek okulda yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, ziyareti sırasında “Örnek bir okul” olarak nitelendirdiği GEBKİM MTAL’yi eğitime kazandıran GEBKİM Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür etti. GEBKİM Eğitim, Araştırma ve Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı ise Vali Seddar Yavuz’un ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek gerek GEBKİM Kimya İhtisas OSB gerekse GEBKİM Vakfı olarak eğitime desteklerinin bundan sonra da devam edeceğini söyledi.

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz ve beraberindeki Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan,Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir ile Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, GEBKİM MTAL’nin ardından GEBKİM Vakfı tarafından yaptırılan Anaokulu inşaatında da incelemelerde bulundular.