Milli Görüşçüler Erbakan´ı Dualarla Yad Etti

Kamalak, Mescid-i Aksa´nın bahçesinden özel olarak getirilen toprağı Erbakan´ın mezarına serpti


Saadet Partisi tarafından düzenlenen mezar programına Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Yasin Hatipoğlu da katıldı. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen mezar başında anma programına parti üyeleri yoğun katılım gösterdi.

Merhum Erbakan Hoca´nın mezarı başında Kur´an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi ve dua yapıldı. Daha sonra Kamalak, Mescid-i Aksa´nın bahçesinden özel olarak getirilen toprağı Erbakan´ın mezarına serpti. İstanbul dışından çevre illerden de katılım çok sayıda katılım oldu. 
Dua sonrası mezarın yanına kurulan çadıra geçen Genel Başkan Kamalak, basın açıklaması yaptı ve soruları yanıtladı.

Erbakan Hoca´nın açtığı yolda ilerlediklerini ifade eden Kamalak şöyle konuştu:

?Erbakan Hocamız ömrü boyunca bu ülkenin birliği dirliği ve refahı içinde yaşaması için çalışmıştır. Bu ülkenin şu an içine düşürüldüğü durumu görüyoruz. Olaylar öyle gelişiyor ki, takip etmek bile mümkün değildir. Türkiye´nin birliği, bütünlüğü tehdit altındadır. Bu tehdidi bertaraf etmenin yolu aziz milletsimize düşmektedir. Terörün asıl sebebi ekonomiden geçiyor, istihdamdan geçiyor.

Bu münasebetle Erbakan deyince, işsizliği önleme mücadelesini hatırlarız. İşsizliği önlemek için yatırım şarttır. Yatırımların süreklilik kazanması için ağır sanayi gereklidir. Terörü besleyen işsizliktir, fakirliktir. Erbakan Hocamız tüm İslam alemine; ?Kardeşlerim, şer cephesi bir bütün halinde üstümüze geliyor. Bunlarla tek başımıza mücadele edemeyiz. Gelin biz de birlik olalım´ diyordu.

En olumsuz şartlar altında bile bu davasını kenara itmemiş ve 1997 yılında 8 büyük İslam ülkesini bir araya getirmek suretiyle D-8´i kurmuştur.

Eğer D-8 kendi yolunda devam ettirilmiş olsaydı emin olun şu an NATO´dan daha güçlü bir savunma paktı, İslam barış gücü oluşurdu. Merhum hocamız aramızdan ayrılalı beş yıl oldu ama ilkeleri, prensipleri olduğu gibi yaşamaktadır. Talebeleri olarak biz bu ilkeleri sürekli aziz milletimize arz edeceğiz.?