Şehit Cenazesine Başkan Baltacı´da Katıldı

Şehit Hasan Kavuz Dualarla uğurlandı.

 

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Suriye´nin El Bab bölgesinde şehit olan Piyade Uzman Çavuş Hasan Kavuz, memleketi Samsun´un Çarşamba ilçesinde dualarla son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı´da katıldı.

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Suriye´nin El Bab kentinde şehit olan Samsunlu Uzman Çavuş Hasan Kavuz için memleketi Samsun´un Çarşamba ilçesinde cenaze namazı kılındı.

Cenaze töreninde şehidin annesi Safiye, babası Ertan ve kardeşleri Umut ve Ayşe Kavuz ayakta durmakta zorluk çekti. Şehit Hasan Kavuz´un cenazesi, vatandaşların tekbirleri arasında Rıdvanpaşa Camii´nde Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı tarafından kıldırılan cenaze namazı sonrasında cuma namazına müteakip Kumtepe Mahallesi´ndeki aile kabristanlığına defnedildi.  Şehit Kavuz´un 10 ay önce uzman çavuş olduğu ve 6 gün önce hain terör saldırısının yapıldığı ve 13 askerin şehit edildiği Kayseri 1. Komando Tugayında görevli olduğu belirtildi.

Şehidin cenaze namazına şehit yakınlarının yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Valisi İbrahim Şahin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, , AK Parti Samsun Milletvekilleri Fuat Köktaş, Ahmet Demircan ve Orhan Kırcalı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı,İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ünsal Ağaoğlu, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, belediye başkanları, mülki-idari amirler ve çok sayıda vatandaş katıldı.