Anahtar Kelimeler: Soylu Güvenli Ülkeyiz


Soylu:En Güvenli Ülkeyiz

Bakan Soylu Sultangazi´nin Konuğu Oldu

 

Sultangazi Belediyesi, Ramazan etkinlikleri kapsamında dünya Müslümanlarını ve hemşehri derneklerini ağırlamaya devam ediyor. Bu hafta Sinop, Bayburt, Samsun ve Trabzon´daki hemşehri derneklerini ağırlayan Sultangazi Belediyesi, Ramazanın manevi iklimine uygun programlar düzenliyor. Trabzon hemşehri derneklerinin programına ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu katıldı. 

Sultangazi Belediyesi, dünyanın farklı coğrafyalarında yaşayan Müslüman ülke temsilcileri ile hemşehri derneklerini iftar sofralarında buluşturmaya devam ediyor. 15 ülkeden misafirlerin  ağırlandığı programlara bu hafta Sinop, Bayburt, Samsun ve Trabzon hemşehri dernekleri katıldı.

Trabzon hemşehri derneklerinin iftar  programına Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, TBMM Başkan Vekili Mehmet Akif Hamzaçebi, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Ak Parti İlçe Baskanı Suzan Daglar Civan, Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta ile çok sayıda vatandaş katıldı.

?DOĞU VE BATI ARASINDAKİ EN GÜVENLİ ÜLKEYİZ?

Bakan Soylu, programda yaptığı konuşmada, Suriye´de yaşanılan iç savaşa dikkat çekti. Türkiye´nin doğu ile batı arasındaki en güvenli ülke olduğunu ifade eden Bakan Soylu, ?Biz insanlığımızı ve vicdanımızı kendi topraklarımızda, tarihimizde ve medeniyetimizde yaşayan en önemli ülkeyiz? diye konuştu.

/resimler/2016-6/18/1635077811122.jpg

"GÜCÜMÜZÜN KÜÇÜMSENMESİNE MÜSAADE ETMEYİZ?
Hiç kimsenin Türkiye´nin gücünü küçümsemesine müsaade edilmeyeceğini ifade eden Soylu, şunları söyledi:

?Biz güçlü bir ülkeyiz. Dün kişi başı milli gelir 3 bin dolardı, bugün 10 bin dolar. Yakın bir zamanda 25 bin doları yakalayacağız. Bunu sağlayan sizlersiniz. Biz siyasetçiler olarak sizin verdiğiniz güç, destek ve istikamet üzerine yürüyoruz. Yine ifade etmek istiyorum ki hep beraber bunu sağlayacağız.?

Düzenlenen iftar programlarında katılım sağlayan kuruluşlara teşekkür ettiğini ifade eden Başkan Altunay ?Ramazan akşamlarında gönül sofraları kurarak dostluklarımızı pekiştiriyoruz. Bu sene Balkanlara kadar uzanarak oradaki kardeşlerimizle beraber iftar açmanın mutluluğunu yaşadık. Burada da dünya Müslümanlarını ağırlayarak bağlarımızı güçlendiriyoruz. Ramazanı, kardeş sofralarında geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz? dedi. 

/resimler/2016-6/18/1636363594080.jpg

ATATÜRK BULVARI ETKİNLİKLERİ

Ramazan akşamlarında iftarlarını hep birlikte açmanın coşkusunu yaşayan Sultangazililer, tasavvuf konserleri, sohbet ve şiir dinletileriyle de dolu dolu bir Ramazan geçiriyor. Atatürk Bulvarı üzerindeki etkinlik alanında Erdem Özgen ve Ufuk Akın sahne alırken,  Şair Serdar Tuncer de şiirleriyle Ramazan akşamlarını renklendirdi. Programlarda Sami Özey ile Mehmet Emin Ay da sohbetleriyle Sultangazililerin gönül dünyasına dokundu. Geleneksel Ramazan çocuk gösterilerinin de yer aldığı programlarda Karagöz ve Hacivat´ın gölge oyununu izleyen çocuklar doyasıya eğlendi