Sultangazi´nin Dostluk Kervanı Dualarla Yola Çıktı

3 TIR giyecek ve temel ihtiyaçlardan oluşan ?Dost Kervanı? Diyarbakır Sur´da terör mağduru vatandaşlara ulaştırılmak üzere dualarla yola çıktı.

Sultangazi´de çeşitli kurum ve Sivil Toplum Kuruluşları´nın desteğiyle 3 TIR giyecek ve temel ihtiyaçlardan oluşan ?Dost Kervanı? Diyarbakır Sur´da terör mağduru vatandaşlara ulaştırılmak üzere dualarla yola çıktı. Uğurlama Porgramına Ak Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı,Sultangazi İlçe Kaymakamı Ali Uslanmaz,Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir,İlçe Müftüsü Yusuf Sarıkaya, AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı,  Habibe Çiftcioğlu Başer,İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan idari  ve mülki amrler STK temsilcileri katıldı. 

/resimler/2016-1/18/2041380879661.jpg

Öğrenciler, biriktirdikleri harçlıklar ve gıda malzemeleriyle kampanyaya destek verdi.

Sultangazi Kaymakamlığı, himayelerinde Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü, Eğitim Bir Sen İstanbul 2 nolu şubesi, Mehmet Akif Ersoy Camii Eğitim Merkezi, İHH ve İYİLİKDER´in katkılarıyla ?Dost Kervanı? projesi hayata geçirildi.
Sultangazi Hükümet Konağı karşısında düzenlenen tören ile ?Dost Kervanı? Diyarbakır Sur´da yaşayan terör mağduru vatandaşlara yardım için dualar eşliğinde yola çıktı. Sultangazi´de ilk orta ve lise düzeyinde eğitim gören öğrenciler, yardım kampanyasına biriktirdikleri harçlıklar ve evlerinde bulunan gıda malzemeleri ile destek verdi. Okullarda toplanılan gıda malzemeleri gönüllü eğitimciler ve Suriyeliler tarafından paketlenerek TIR´lara yüklendi.
/resimler/2016-1/18/2042421506080.jpg

"AMACIMIZ, BÜTÜN ETNİK KÖKENLERİN BİR OLDUĞUNU VURGULAYABİLMEK"
Diyarbakır Sur´da yaşayanlar ile sürekli irtibat halinde olduklarını ifade eden Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, ?Bölgedeki arkadaşlarımız yaşanan durumu bize anlattılar. Bizde Kaymakamlığımız ve ilçedeki sivil toplum kuruluşları ile birlikte bir kampanya yaptık. Bu kampanyayı önemli kılan husus, bu yardım meselesini bütün öğrencilerimizin gündemine soktuk. Buradaki temel amacımız bütün etnik kökenlerin bir olduğunu vurgulayabilmek? şeklinde konuştu. Yardımlar Diyarbakır´da Memur- Sen ve İHH yetkilileri tarafından ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacak,.