Anahtar Kelimeler: 0


Tezcan dualarla uğurlandı

Libya`da ölen muhasebe şefi bugün toprağa verildi.

Trablus’ta THY bilet satış ofisine düzenlenen silahlı saldırıda hayatını kaybeden Muhasebe Şefi Uğur Tezcan İstanbul’da düzenlen cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlandı.
Libya’da uğradıkları saldırı sonucu hayatını kaybeden THY personeli Uğur Tezcan için bugün cenaze töreni düzenlendi. Tezcan için ilk tören çalıştığı THY Genel Müdürlük binası önünde saat 12.00’de yapıldı.
 Ardından Küçükköy’deki babevine son kez götürülerek helallik alındı. Tezcan’ın cenazesi daha sonra Prof. Dr. Mahmud Esad Coşan Cami’sine getirildi. Törene THY Genel Müdürü Temel Kotil, Tezcan’ın anne ve babası Feridun-Emine Tezcan başta olmak üzere yakınları, sevenleri ve meslektaşları katıldı. Baba Feridun Tezcan güçlükle ayakta dururken törende fenalaşan annesi Emine Tezcan ise ambulansta bekletildi. Törene katılan aile yakınlarının burada gözyaşlarına hakim olamadıkları görüldü. Tezcan’ın cenazesi burada kılınan ikindi namazının ardından dualar eşliğinde hep birlikte omuzlanarak ambulansta bekleyen annesinin yanına götürüldü. Burada annesinin ısrarı üzerine tabut açılarak son kez evladına bakmasına müsaade edildi. Tabut açılırken üzeri Türk bayrağı ile perdelendi ve ardından tabut Türk Bayrağına sarılarak cenaze aracına kondu. Tezcan’ın cenazesi daha sonra defnedilmek üzere Habibler Mezarlığına götürüldü.
Libya’da, THY Trablus bilet satış ofisine yapılan saldırıda muhasebe şefi Uğur Tezcan hayatını kaybetmiş, Nadide Nur Duman ise yaralanmıştı.