Ziraat Mühendisleri Odası Başkanını Seçiyor

Akgün, tek bir rakibinin olduğunu ancak iddialı bir çalışma yaptığı için umutlu olduğunu belirtti.

Ziraat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, yeni yönetimini belirlemek üzere yarın sandık başına gidiyor.

Olağan kongrede; 2 bin 900 ziraat mühendisi, Kadıköy´deki oda binasında konulacak sandıklarda 09.00-17.00 saatleri arasında oyunu kullanabilecek. Bir önceki seçimde odaya üye mühendislerden yaklaşık 500´ü sandık başına gitmişti ancak, bu seçimde katılımın daha yüksek olması bekleniyor.

SANDIK BAŞINA GİDİP ODAYA SAHİP ÇIKALIM

Meslektaşlarını sandık başına çekmek için önemli çalışmalar yaptıklarını belirten İstanbul Ziraat Mühendisleri Platformu Adayı Ünal Akgül; aidat borcunun oy kullanmaya engel olmadığını vurgulayarak, büten üyeleri oy kullanmaya çağırdı. Geliştirdiği projeler ve meslektaşlarına ilişkin vaatleriyle dikkat çeken Ünal Akgün, tek bir rakibinin olduğunu ancak iddialı bir çalışma yaptığı için umutlu olduğunu belirtti. Akgül, ?Birlikte daha da ileriye? sloganıyla çalışmalarını yürütüyor.

MESLEKTAŞLARIMIZIN ÇIKARI ÖNCELİĞİMİZDİR

Mesleki sorunların bireysel girişimlerle değil, ancak mesleki örgütlenme ve güçlü bir temsil ile çözülebileceğini inandıklarını anlatan Başkan Adayı Akgül, faaliyetlerini siyasi, ideolojik, etnik, sosyal sınıf, bölge, cinsiyet, ırk ayrımına taraf olmayacak şekilde ve sadece meslek adına yürüteceklerini ifade etti. Akgül, ?Tüm faaliyetlerinde ve yaklaşımlarında, mesleki çıkarlarımızı birinci öncelik kabul etmelidir. Üyelerimizi ilgilendiren proje ve konularda, resmi kurumlarla beraber ortak ve aktif çalışmalarda bulunmalıdır. Yapacağımız tüm çalışmalarda İnsan sağlığı ve toplumsal değerlere uygun hareket etmelidir? dedi.
Çalışan, iş adayan, öğrenci ve yeni mezun meslektaşları için ayrı ayrı projeler hazırladığının altını çizen Ünal Akgül, şeffaf, etkin ve birlikte bir yönetim için hedeflerini şöyle sıraladı:

İDDİALI HADEFLER İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

?Oda kurumsal kimliğinin daha saygın ve etkin görüntülenmesini sağlamak. Mesleki standardın belirlenmesi ve uygulamasında aktif rol almak. Tarımsal üretim gücü yüksek olan ülkemizde meslektaşlarımızın ve mesleğimizin hak ettiği değeri elde etmesini sağlamak. Üyelere sosyal ortam oluşturmayı ve kamu - özel sektör tüm mesleki paydaşlarla pozitif iletişim halinde olmak. Mesleğimizle ilgili farklı uzmanlık alanlarında doğru bilgiye kolay ulaşılabilirliğin sağlamak. Tarım sektörü için GSYH paydan AR-GE için üniversite sanayi işbirliğine ayrılan payın artırılması için gündem oluşturmak.?